• +48 503 569 621

Urządzenia

Katalog urządzeń

Ukosowarki rur i armatury

W tym dziale znajduje się zbiór fazowarek do mechnicznego fazowania rur, trójników, kolan, łuków itp. oraz ukosowania zbiorników i dennic. Znajduje się też grupa maszyn które służą do jednoczesnego cięcia i fazowania rur w jednej operacji.

Maszyny powalające pogrupowane są na trzy podgrupy tj :

  • Ukosowarki stacjonarne rur i armatury przeznaczone są do wydajnego i powtarzalnego wykonywania operacji fazowania, kalibrowania, podtaczania, planowania rur grubościennych. Dedykowane są do prowadzenia operacji w halach fabrycznych z dużym obciążeniem pracą przy jednoczesnym wymaganiu dokładności i powtarzalności. Ich konstrukcja pozwala na fazowanie rur, kolan, trójników i łuków z różnych materiałów - począwszy od stali konstrukcyjnych, rurowych, wysoko wytrzymałych, wysokostopowych (nierdzewnych i kwasoodpornych w tym Duplex) etc. System chłodzenia narzędzi oraz sztywno mocujące szczęki pozwalają na niewielkie zużycie płytek skrawających w stosunku do ilości przerabianego materiału.
  • Ukosowarki frezujące przeznaczone są do pracy mobilnej zarówno na rurociągach jak i zbiornikach oraz innych elementach armatury. Można je użytkować zarówno w halach fabrycznych jak i w terenie. W zależności od modelu mogą fazować rury w trudnych warunkach remontowych tj. bezpośrednio w wykopie czy na wysokościach.
  • Ukosowarko przecinarki rur zostały zaprojektowane dla wszystkich którzy oczekują bardzo dużej wydajności i powtarzalności. Są to maszyny stacjonarne, które zastępują zarówno klasyczną ukosowarkę jak i przecinarkę rur. Dedykowane są do stosowania w halach produkcyjnych. Są programowane cyfrowo (zarówno kształt fazy jak i długość rury), co znacznie skraca czas w stosunku do manualnych ukosowarek, które trzeba przezbrajać.