• +48 503 569 621

Urządzenia

Ukosowarki blach, profili i detali

Ukosowarki ręczne

Ukosowarki ręczne pomocne w fazowaniu blach mniejszej i średniej grubości oraz kształtowników i rur większych gabarytów. Fazowarki ręczne znacznie ułatwiają przygotowanie elementów przed spawaniem. Nie emitują iskier, szkodliwych dymów i nadmiernego hałasu. Zmniejszają koszty obróbki detali w stosunku do powszechnie używanych szlifierek czy palników. Stosowanie ukosowarek ręcznych zapewnia przede wszystkim powtarzalność procesu. Innymi słowy przy ich użyciu otrzymuje się zawsze nastawione parametry skosu (długość skosu oraz jego kąt).  

Ukosowarki ręczne występują w dwóch typach

  • Strugające – używające specjalnego noża wykonującego ruchy posuwisto zwrotne, skrawające detal. Szczególnie zalecane do obróbki stali nierdzewnych, gdyż prawie wcale ich nie nagrzewają. Noże można ostrzyć i używać wielokrotnie, co stanowi o ekonomiczności tego rodzaju ukosowania. Ukosowarki tego typu można używać do pracy po prostej, po łuku wewnętrznym i zewnętrznym 
  • Frezujące – używające szybkoobrotowej głowicy z płytkami skrawającymi. Łatwe w użyciu, ale ograniczone głównie do detali ze stali konstrukcyjnych.